طرح تولید کاتد مس در مجتمع مس سونگون افتتاح شد
طرح تولید کاتد مس در مجتمع مس سونگون افتتاح شد
سید مهدی نیازی سرپرست وزارت صمت در اولین روز از سفر ریاست جمهوری به استان آذربایجانشرقی؛ ظهر روز پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ طرح تولید اولین کاتد مس در تاریخ مس آذربایجان را در مجتمع مس سونگون افتتاح کرد.
به گزارش جارچی آذربایجان، نیازی در آئین افتتاح و بهره برداری پروژه هیپ لیچینگ و تولید اولین کاتد مس آذربایجان با ابراز خرسندی از تحقق آرزوی مردم آذربایجان گفت: امیدواریم با توسعه برنامه‌ریزی‌های انجام شده؛ این معدن به قطب تولید خاورمیانه تبدیل شود و موجب ثروت افزایی مردم منطقه گردد، در این مجتمع تلاش شده موضوعات زیست محیطی با حساسیت‌های لازم انجام شود و برنامه توسعه با شتاب بیشتری پیگیری گردد.
دکتر رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران نیز در آئین افتتاح کاتد مس سونگون آذربایجان یادآوری کرد: با همت جهادی مدیر مجتمع مس سونگون آذربایجان و کارکنان خستگی ناپذیر این صنعت در سونگون در بازه‌ی زمانی کمتر از ۸ ماه؛ رویای دیرینه‌ی مردم آذربایجان عملیاتی و اجرایی شد.
رستمی ادامه داد: در این پروژه کاتدی با عیار ۹۹/۹۹٪ یعنی با خلوص گرید A تولید خواهد شد.
گفتنی ست؛ دکتر معبود عباس زاده مدیر مجتمع مس سونگون آذربایجان در این آئین تصریح کرد: در این پروژه ۱۲۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته و برای ۷۰۰ نفر از مردم آذربایجان بصورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌ ایجاد شده است.