“به آذربایجان آمده ام از سونگون تشکر کنم”
“به آذربایجان آمده ام از سونگون تشکر کنم”
پیش از ظهر امروز خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی با همراهی مهندس احمد محرم زاده نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، دکتر جلیلوند فرماندار هریس، دکتر معبود عباسزاده مدیرعامل شرکت مس سونگون آذربایجان و مسئولان راه و شهرسازی استان از قطعه یک بزرگراه خواجه-ورزقان بازدید کرد.

به گزارش جارچی آذربایجان، معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این بازدید گفت: یک بزرگراه سراسری از  خواجه تا ورزقان و از ورزقان تا مرز نوردوز در حال احداث هستیم که تامین مالی آن توسط شرکت ملی صنایع مس ایران انجام می شود و لازم است از همکاری خوب و دقیق مجموعه مس سونگون آذربایجان تشکر کنم و این اصلی ترین هدفم در سفر به آذربایجان شرقی بود که از مدیرعامل این شرکت قدردانی کنم.

وی یادآور شد: قسمت اول این بزرگراه از خواجه تا ورزقان با همکاری و تامین مالی که مس سونگون آذربایجان انجام داده به اتمام رسیده و نواقص کوچکی دارد که قراردادهای رفع نواقص آن در حال انعقاد هست ‌و انشالله بزودی برطرف خواهد شد.

خادمی افزود: به حول قوه الهی ادامه این بزرگراه از ورزقان به سمت مرز نوردوز نیز با همکاری مس سونگون به طول ۷۵ الی ۸۰ کیلومتر احداث می شود که به عنوان یک مسیر جدید در استان آذربایجان شرقی، موجب تحول اقتصادی و حمل و نقلی منطقه و کشور خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه از تکمیل و بهره برداری مسیر چهار خطه اهر – تبریز خبر داد و گفت: در این مسیر نیز نواقص کوچکی در حد ۵ الی ۶ کیلومتر باقی‌مانده که دستور اجرای مناقصه و تکمیل آنها امروز صادر گردید.

وی افزود: در برنامه داریم مسیر اهر – مشکین شهر را به بزرگراه چهار خطه توسعه دهیم و امید آن را داریم تا پایان فصل کاری ۶ کیلومتر از این پروژه را در خروجی شهر اهر به زیر ترافیک ببریم.