بانوان شاغل در صنعت آب و برق نسبت به مدیریت مصرف انرژی مسئول‌ هستند
بانوان شاغل در صنعت آب و برق نسبت به مدیریت مصرف انرژی مسئول‌ هستند
مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده گفت: بانوان شاغل در صنعت آب و برق نسبت به مدیریت مصرف انرژی مسئول‌ هستند و باید در خانه و محل کار به این مهم توجه ویژه‌ داشته باشند.

به گزارش جارچی آذربایجان، سمیه خداپرست در نشست امور زنان و خانواده وزارت نیرو با مدیران صنعت آب و برق آذربایجان شرقی با بیان اینکه صنعت آب و برق در پیک گرما روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد، گفت: گرمای هفته پیش رو در ١١ سال گذشته بی‌سابقه بوده و باید با مدیریت و کاهش مصرف در تلاش برای صرفه‌جویی باشیم.

وی با تاکید بر لزوم رصد و شناسایی بانوان توانمند در صنعت آب و برق آذربایجان شرقی گفت: شاخص‌هایی از جمله تجربه و تخصصی بودن، قانونمداری و حفظ شئونات اسلامی جزو معیارهای وزارت نیرو است.

خداپرست با اشاره به نقش بانوان در خانواده یادآور شد: بانوان شاغل در صنعت آب و برق نسبت به مدیریت مصرف انرژی بیشتر مسئول‌ هستند چراکه با سختی‌ها و چالش‌های این حوزه به خوبی آشنا بوده و باید توجه ویژه‌ای به فرهنگ مصرف داشته باشند.

مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده حمایت از بانوان سرپرست خانوار را یکی از اقدامات مهم دانسته و حضور اعضای علی‌البدل و بانوان را در جلسات هیئت مدیره و کمیته سرمایه انسانی خواستار شد.

«یوسف غفارزاده» مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به وضعیت منابع آب استان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بارش در آذربایجان شرقی به صورت نامتوازن بوده و سدهای استان به میزان لازم آبگیری نشده، به لحاظ آبرسانی در پیک گرمای امسال با چالش‌هایی روبرو هستیم.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی همکاران در بخش‌های آب و برق، تاکید کرد: ١٨ پروژه‌ مهم و راهبردی بخش آب در دو سال دولت سیزدهم با حمایت و پشتیبانی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسیده که این مهم مورد تقدیر رییس جمهور قرار گرفته است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی ادامه داد: در حال حاضر سیاست‌های وزارت نیرو در استان به‌خصوص در بخش امور زنان و خانواده اجرایی می‌شود و اقدامات مهمی در موضوعات جوانی جمعیت و حمایت از خانواده انجام شده است.

این گزارش می‌افزاید، در ادامه این نشست مشاوران زنان و خانواده شرکت‌های تابعه وزارت نیرو گزارشی از اقدامات خود در شرکت‌ها ارائه کردند.