پیش‌بینی بارش برف و کاهش محسوس دما در آذربایجان‌شرقی
پیش‌بینی بارش برف و کاهش محسوس دما در آذربایجان‌شرقی
رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از اواخر روز یکشنبه با عبور سامانه بارشی از جو استان، دما به طور محسوس کاهش یافته و بارش برف در شهرهای شمالی استان آغاز می‌شود.

به گزارش جارچی آذربایجان، «محمد امیدفر» افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی، تصاویر ماهواره ای و آخرین اطلاعات هواشناختی، عبور این سامانه موجب افزایش ابر، وزش باد گاهی به نسبت شدید و بارش باران و برف به ویژه در نواحی شمالی استان می شود.

وی اظهار کرد: از روز دوشنبه دمای استان به صورت محسوس کاهش می یابد و در نواحی سردسیر و کوهستانی استان احتمال بروز یخبندان و لغزندگی معابر دور از انتظار نیست.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس نقشه های پیش یابی، از امروز تا روز یکشنبه جوی پایدار در استان حاکم بوده و پدیده خاصی روی نمی دهد.

امیدفر، از مردم و مسافران خواست در زمان بارش برف از رفتن به مناطق کوهستانی و برفگیر استان خودداری کنند و در صورت ضرورت، خود را به پوشاک گرم و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با دمای هفت درجه زیر صفر و کلیبر با دمای ۹ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در سردترین زمان به صفر درجه رسید.