مدارس تبریز و اسکو روز سه‌شنبه ۱۲ دی ماه غیرحضوری است
مدارس تبریز و اسکو روز سه‌شنبه ۱۲ دی ماه غیرحضوری است
پیرو مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان، با توجه به افزایش غلظت آلاینده های جوی و آلودگی هوا، مدارس شهرستان تبریز ( نواحی پنجگانه، خسروشاه، باسمنج و سردرود) و شهرستان اسکو ( اسکو، ایلخچی، و شهر جدید سهند) در روز سه شنبه ۱۲ دی ماه ۱۴۰۲ غیرحضوری است.

به گزارش جارچی آذربایجان، بر اساس تصمیم کمیته اضطرار استان، مدارس مناطق یاد شده در مقاطع تحصیلی پیش دبستانی و دبستان و در مقاطع متوسطه اول و دوم مشروط به نداشتن امتحان نهایی یا داخلی غیر حضوری است.

بر همین اساس امتحانات نهایی دی ماه و داخلی مدارس طبق برنامه امتحانی برگزار خواهد شد و دانش آموزان بعد از اتمام امتحانات مدارس را ترک خواهند کرد.

بر اساس اعلام آموزش و پرورش استان هم در روزهایی که به دلیل آلودگی و برودت هوا آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود، مدارس برقرار هستند و مدیر و عوامل اجرایی حسب ضرورت و تشخیص مدیر مدرسه موظفند با حضور در محل کار فرایند ارائه آموزش مجازی به دانش آموزان را ارزیابی و پایش کنند و همچنین امکانات آموزش مجازی مدرسه را در اختیار آن دسته از همکارانی که در منزل به شاد یا اینترنت دسترسی ندارند، قرار دهند.

بر اساس اعلام مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان آذربایجان شرقی در زمان حاضر شاخص کیفی هوای تبریز ۱۴۴ و اسکو ۱۵۲ و در وضعیت ناسالم است.

هوای کلانشهر تبریز در ۴۵ روز گذشته به مدت ۱۷ روز در شرایط ناسالم قرار داشت که در روزهای ۱۱، ۱۲ و ۱۳ ماه گذشته مدارس این شهر و اسکو به علت شدت آلودگی به صورت غیرحضوری برگزار شد.