فعالیت ۹۰۰ باشگاه بدنسازی و پرورش اندام در آذربایجان شرقی/ حمایتی مالی از سوی نهادهای متولی صورت نمی گیرد
فعالیت ۹۰۰ باشگاه بدنسازی و پرورش اندام در آذربایجان شرقی/ حمایتی مالی از سوی نهادهای متولی صورت نمی گیرد
رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی از فعالیت ۹۰۰ باشگاه ورزشی در حوزه بدنسازی و پرورش اندام در سطح استان و ۴۵۰ باشگاه در سطح شهر تبریز خبر داد.

به گزارش جارچی آذربایجان، مقصود نبیل پور شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هیات بدنسازی استان آذربایجان شرقی در طول ۶ ماه اخیر توانسته ۱۳ مسابقه برگزار کند که برابر این تعداد هم اعزام به مسابقات قهرمانی کشور داشته‌ است

وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: متاسفانه هیات بدنسازی استان در طول پنج سال گذشته فقط ۸۹ مدال را از آن خود کرده بود که ما در این ۶ تقریبا ۹۲ مدل را از آن خود کردیم، باید گفت این موفقیت به نوعی در نوبت خود ارزشمند است.

نبیل پور در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: در حوزه بانوان در پنج سال گذشته تعداد ۱۴ مدال کسب کرده‌ بودیم، در شش ماه گذشته در حوزه بانوان ۲۳ مدال کسب کرده‌ایم که یک نفر هم به تیم ملی دعوت شد که البته در لیست نهایی قرار نگرفت.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی گفت: وقتی هیات را تحویل گرفتیم ۱۰ شهرستان هیات بدنسازی داشتند که کاملا فعال هم نبودند، ما این هیات‌ها را حفظ کرده و هیات ۹ شهرستان دیگر را هم فعال کردیم که افزایش تعداد مدال‌ها به دلیل فعال شدن شهرستان‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه استان اذربایجان شرقی ۵۲ هیات ورزشی دارد که بیشترین باشگاه ها مربوط به حوزه بدنسازی و پرورش اندام است، ادامه داد: ۹۰۰ باشگاه ورزشی در حوزه بدنسازی و پرورش اندام در سطح استان و ۴۵۰ باشگاه در سطح شهر تبریز مشغول به فعالیت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکل ویزای بهروز تابانی برای حضور در مسابقات مستر المپیا توضیح داد: ما ویزای آقای تابانی را به فدراسیون ارسال کرده‌ایم و فدراسیون آن را به وزارت ورزش و امور خارجه فرستاده‌ است تا حل شود که هنوز مرتفع نشده است، اما کوتاهی از طرف فدراسیون صورت نگرفته و اینکه در آخر کشور آمریکا ویزا را صادر بکند یا خیر از دست ما خارج است.

نیل پور در پایان سخنان خود یادآور شد: تعداد ورزشکاران حوزه بدنسازی و پرورش اندام تقریبا ۴ هزار بوده و بر اساس بیمه ثبت شده بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ ورزشکار بدنسازی در استان داریم که تقریبا نیمی از این ورزشکاران آقا و نیم دیگر خانم هستند.

صابر هوشیار، دبیر این هیات نیز در خصوص مشکلات مالی و موضوع حمایت از ورزشکاران برای اعزام به مسابقات بین‌المللی یادآور شد: ما تا به امروز ریالی از فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان دریافت نکرده‌ایم اما در شش ماه گذشته ۲۵۷ میلیون تومان برای اعزام ورزشکاران به مسابقات و حمایت از آنها هزینه کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم این روند ادامه داشته باشد.