دستگیری ۲۳ نفر از اراذل و اوباش در آذربایجان شرقی
دستگیری ۲۳ نفر از اراذل و اوباش در آذربایجان شرقی
فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از اجرای طرح ضربتی مقابله و مبارزه با اراذل و اوباش و دستگیری ۲۳ نفر در شهرستان‌های مراغه، بستان آباد و اهر خبر داد.

به گزارش جارچی آذربایجان، سردار علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در تشریح این خبر، اظهار کرد: طرح برخورد با اراذل و اوباش در راستای مطالبات و درخواست مردمی با مشارکت رده‌های تخصصی و انتظامی در سطح شهرستان‌های مراغه، بستان آباد و اهر اجرایی شد.

وی تشریح کرد: در اجرای این طرح، ضمن هماهنگی قضایی، تیم‌های تلفیقی همزمان به چند نقطه از مناطق آلوده، قهوه خانه‌ها و پارک‌های سطح شهرستان‌های مراغه، بستان آباد و اهر که اراذل و اوباش به عناوین مختلف در آن جا مبادرت به عرض اندام و ایجاد رعب و وحشت می‌کردند، اعزام شدند.

وی به نتایج حاصل از اجرای این طرح که منجر به شکسته شدن قدرت پوشالی اراذل و اوباش شد، اشاره کرد و افزود: ماموران موفق به دستگیری پنج نفر از اراذل و اوباش سطح دار و تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی در شهرستان مراغه شدند و از مخفیگاه آن‌ها تعداد هشت قبضه قمه و یک عدد تبر کشف و به مقر انتظامی دلالت دادند که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و روانه زندان شدند.

محمدی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات فنی و اشراف اطلاعاتی، محل شرارت این اراذل و اوباش را در شهرستان بستان آباد شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی با تشکیل چندین اکیپ تلفیقی در عملیاتی همزمان در چند نقطه از شهرستان موفق به دستگیری ۱۲ نفر اراذل و اوباش سابقه دار که دارای چندین فقره سابقه کیفری نیز می‌باشند، شدند .

وی گفت: ماموران انتظامی شهرستان اهر نیز موفق به دستگیری پنج نفر از اراذل و اوباش سطح دار و تحت تعقیب مراجع قضایی و انتظامی در اجرای طرح مبارزه با ارذل و اوباش شدند.

وی با اشاره به این‌که متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، افزود: امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است و هرکس به هر طریقی بخواهد این مهم را خدشه دار کند با برخورد قاطع و قانونی پلیس روبه رو خواهد شد./ پایگاه اطلاع رسانی پلیس آذربایجان شرقی