برگزاری اولین همایش تخصصی حوزه فین تک در شمالغرب کشور؛ فینوکام ۲۰۲۳
برگزاری اولین همایش تخصصی حوزه فین تک در شمالغرب کشور؛ فینوکام ۲۰۲۳
فینوکام ۲۰۲۳ مهم ترین رویداد سراسری و منطقه ای در حوزه فین تک و تامین مالی استارتاپی با مشارکت دانشگاه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط ملى و استانی ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در کلانشهر تبریز برگزار می شود.

به گزارش جارچی آذربایجان، حامد حافظی؛ مدیر اجرایی همایش و مدیرعامل شرکت آل سات پرداخت مستقر در مرکز رشد، شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رسالت اصلی اولین همایش تخصصی فین تک در منطقه شمالغرب کشور با عنوان فینوکام ۲۰۲۳، کمک به پیشبرد پروژه های فین تک در کشور، حمایت از گسترش فعالیت های تحقیق و توسعه علمی در حوزه های مختلف صنعت فین تک و ایجاد زمینه هاى مناسب براى تعاملات بهینه شرکت های تامین مالی و سکوهای تامین مالى جمعى، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داوطلب، سرمایه گذاران فرشته، سرمایه گذاران خطرپذیر جلب مشارکت مراکز رشد با شتابدهنده ها و نهایتا جذب مشارکت حداکثری بانک ها جهت ارائه ابزارهای مناسب تامین مالى براى ارتقاء کمی و کیفى شرکت های برتر و فعال در اکوسیستم فین تک است.

وی با بیان اینکه فینوکام ۲۰۲۳ که به همت دانشگاه تبریز و مرکز نوآوری این دانشگاه و همکاری بخش خصوصی برگزار می شود،ادامه داد: بر این باور ایم که قطعا تجمیع ایده های نوین استارتاپ ها با همگام و همراه شدن شرکت های تامین مالی گامی بلند در راستای ارتقا سطح محصولات و خدمات حوزه های مختلف فین تک در ایران خواهد بود.

حافظی در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: محورهای این همایش تخصصی در ۷ شاخه «پی تک» صنعت پرداخت الکترونیک و پرداخت آنلاین، «کریپتو تک» پول و ارزهای رمزنگاری شده و سیستم های مبتنی بر بلاکچین، «لند تک» sfc تامین مالی زنجیره ای، vc سرمایه گذاری جسورانه و bnpl تامین مالی خرد، «ولث تک» پلتفرم های مدیریت ثروت و مدیریت مالی شخصی، «اینشیورتک» سامانه های توسعه بیمه های آنلاین،  «رمیتنس» فناوری انتقال پول در سطح بین المللی، «رگ تک» فناوری های مربوط به قانون گذاری و تسهیل گری مجوز ها خلاصه می شود.

مدیر اجرایی همایش و مدیرعامل شرکت آل سات پرداخت مستقر در مرکز رشد یادآور شد: همایش فینوکام با برگزاری نشست های تخصصی تجاری  و شبکه سازی  در حوزه فین تک و ارائه گواهینامه رسمی قابل استعلام به شرکت کنندگان در کارگاه های تخصصی از ویژگی های این همایش تخصصی است.

مجید باقر زاده؛ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تبریز و دبیر علمی همایش نیز در این جلسه اظهار کرد:در جامعه ما میزان آگاهی در راستای استفاده از استارتاپ های جدید با ضعف همراه بوده و با این سرعت کند شاید کاستی های بسیاری داشته باشد، نباید جامعه ما در این حوزه دچار عقب افتادگی باشد.

باقر زاده در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اولین همایش تخصصی حوزه فین تک و تامین مالی در جهت ارتقای آگاهی عموم می‌تواند موثر واقع شود، امید بر آن داریم با دست در دست هم دادن راه های نرفته ای که که در این حوزه داریم را طی کنیم و به سمت و سوی پیشرفت حرکت نماییم.

احسان عبدی پور دبیر اجرایی همایش نیز با بیان اینکه این همایش با هدف گردهم آوری کسب و کارهای نوین و سرمایه گذاری برگزار می‌شود، گفت: لازم است دانش و تجربه ای که در کسب و کار دیگر شهرها وجود دارد را به تبریز انتقال دهیم.

گفتنی است فینوکام ۲۰۲۳ مهم ترین رویداد سراسری و منطقه ای در حوزه فین تک و تامین مالی استارتاپی با مشارکت دانشگاه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط ملى و استانی ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در تبریز برگزار می شود.

علاقمندان به حوزه فین تک و افزایش دانش به روز مبادلات مالى بین المللى و تامین مالی می توانند ثبت نام کنند.