امام جمعه موقت تبریز: دشمن به دنبال بالا و پایین شدن روسری روی سر نیست، هدف خانواده است
امام جمعه موقت تبریز: دشمن به دنبال بالا و پایین شدن روسری روی سر نیست، هدف خانواده است
امام جمعه موقت تبریز گفت: موضوع دشمن بالا و پایین شدن روسری روی سر نیست بلکه هدف اصلی این است تا خانواده‌ای تشکیل نشود.

به گزارش جارچی آذربایجان، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مطهری‌اصل امروز در خطبه‌های نماز عبادی و‌ سیاسی جمعه تبریز با اشاره بر روز جهانی مقاومت اظهار کرد: آنهایی که می‌گویند ما آنجا چیکار می‌کنیم و  ایران چه کاری در لبنان، سوریه و عراق و غیره دارد، این دسته از افراد اگر کمی مطالعه داشته باشند جواب خود را می‌گیرند.

وی با بیان اینکه رژیم غاصب در حال کشتن نوزاد در قنداق است، در حال کشتن بچه بیسکویت به دست است، گفت: اینها برای ما نقشه دارند و اگر کارشان در عراق، سوریه و لبنان تمام شود، سراغ ما می‌آیند. 

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: دولت‌های حامی رژیم صهیونیستی در حال حمایت و دفاع از این کودک‌کشی هستند.

وی با اشاره بر اینکه حضرت امام رحمت الله فرمودند اینها با ما دشمن نیستند اینها با اسلام دشمنی دارند، گفت: حضور در آفریقا، یمن، عراق، سوریه و … گواه بر این حرف است، اسلام در حال گسترش است و این لرزه بر اندام دشمنان و ناآرامی ساکنان حیفا شده است که اینگونه دیوانه‌وار در حال کشت و کشتار هستند.

دشمن روزهای آخرش را در حال سپری کردن است

مطهری‌اصل بیان داشت: همه این کارها نوید یک طلوع است و نشانگر این است که دشمن روزهای آخرش را در حال سپری کردن است.

وی در اعلام مناسبت‌های هفته گفت: شروع دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت، آغاز سال میلادی، سالروز رحلت علامه مصباح یزدی، ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، شهادت سردار سلیمانی از جمله مناسبت‌های هفته پیش رو است.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه در مورد حضرت زهرا(س) صحبت کردن کار دشواری است و به عبارتی ما کجا و ایشان کجا؛ ادامه داد: فاطمه زهرا(س) شخصی است که پیامبراکرم(ص) فرمودند تو جان منی، فاطمه زهرا(س) مادر ۱۱ امام است، او کوثر بود، فرشته در لباس انسان است. در تمام کتاب‌های آسمانی و مهم دنیا اسم‌اش آمده است.

وی بیان داشت: حضرت محمد(س) فرمودند که دخترم فاطمه(س) خودت برای قیامت و آخرت‌ات تلاش کن من برای تو آنجا کاری نمی‌توانم بکنم.

وی خاطرنشان کرد: ولادت حضرت زهرا(س) روز مادر است؛ امروزه برخی گلایه‌ها از عفاف و حجاب زنان در جامعه وجود دارد که اولا زنان خودشان می‌دانند که هم انقلاب به زنان و هم زنان به انقلاب خدمت کرده است. 

مطهری‌اصل ادامه داد: زنان در رژیم قبلی یک عروسک برای طماع بود ولی انقلاب کاری کرد تا با حفظ عفت زن، روی صحنه بیایند؛ الآن بیش از ۹۰ درصد زنان سواد دارند، در سیاست حضور دارند در جامعه هستند. 

قطعا اگر صبر و‌تحمل زنان نبود انقلاب پیروز نمی‌شد

وی افزود: قطعا اگر صبر و‌تحمل زنان نبود انقلاب پیروز نمی‌شد اگر پشتیبانی آنها نبود در دفاع مقدس شکست خورده بودیم.

امام جمعه موقت تبریز با تاکید بر اینکه تاریخ گواه بر آن است که پیامبران و ائمه اطهار(ع) با زنان به خوبی رفتار می‌کردند، گفت: انقلاب اسلامی ایران عزت به زن داده است و باعث رشد آنها شده است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل فراگیر شدن خبر فوت یک دختر این بود که او  یک زن بود و در ایران به خانم‌ها توجه زیادی می‌شود، گفت: همه دفاع کردیم از آن زن! ولی بعضی نماینده‌ها و هم لباس‌های ما حرف‌های افراطی زدند که به انقلاب خدشه وارد می‌کرد.

دشمن بدنبال ایجاد دوگانگی است

خطیب نماز این هفته جمعه تبریز ادامه داد: مردان ما غیرت دارند، زنان حرف‌های ما را تبیین کنند و به آن دسته افراد که عفاف را رعایت نمی‌کنند  بگویند که دشمن می‌خواهد دوگانگی از طریق زنان ایجاد کنند و کاری کنند عده‌ای بگویند این چه وضع حجاب است و عده‌ای هم بگویند به شما ربطی ندارد.

زنان در کشور ما عامل وحدت هستند

وی تصریح کرد: زنان در کشور ما عامل وحدت بوده و هستند و دشمن درصد نابودی آن است.

مطهری‌اصل خاطرنشان کرد: موضوع دشمن بالا و پایین شدن روسری روی  سر نیست بلکه هدف اصلی این است تا خانواده‌ای تشکیل نشود، بچه‌ای به دنیا نیاید.

وی در بخش عبادی خطبه‌ها با بیان اینکه تقوای الهی یعنی مراعات حدود الهی، گفت: انسان مومن موظف به رعایت احکام و تقوای الهی است.

مطهری‌اصل با اشاره به اینکه در قوم حضرت موسی(ع) حوادث مختلفی اتفاق افتاده است و قرآن به آن اشاره کرده است، گفت: برخی‌ها معتقدند که علت اینکه قرآن بسیار به اتفاقات زمان حضرت موسی اشاره کرده است به خاطر این است که این اتفاقات برای مسلمانان هم اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: قارون فردی بود که ثروت زیادی داشت؛ ثروت قارون به قدری زیاد بود که خداوند فرمودند که فقط ۴۰ نفر کلید خزائن او را برمی‌داشت.

خطیب نماز جمعه تبریز افزود: ثروت زیاد منجر به ایجاد غرور قارون شده بود و عملا با کسی احترام نمی‌گذاشت. در این میان مومنین به قارون گفتند که چرا برای این ثروت متکبر شده‌ای؟ اینقدر شادمان نباش زیرا خداوند از آن کسانی که از حد و حدود خود خارج شوند خوشش نمی‌آید.

وی گفت: مومنان به قارون همچنان گفتند که این ثروت را خدا به تو داده است پس برای آخرت خود هزینه کن؛ همواره نصیب خود از این دنیا را هم ترک نکن و آنچنانی که خداوند با تو این میزان ثروت احسان کرده است تو هم آن را برای دیگران هزینه کن.

امام جمعه موقت تبریز بیان داشت: هرکسی به میزان توان خود باید از ثروت خود کمک کند؛ بهشت بعضی‌ها با نماز شب است و برای بعضی‌ها زیارت و بعضی‌ها انفاق از ثروت خود است.

ثروتمند اگر بهشت و آخرت می‌خواهد باید انفاق کند

وی متذکر شد: ثروتمند اگر بهشت و آخرت می‌خواهد باید انفاق کند.

مطهری‌اصل یادآور شد: از امیرالمومنین(ع) نقل شده است که خداوند چند چیز به ما داده است که با وقتش برای آخرت استفاده کنیم وگرنه فرصت را از دست خواهیم داد که این موارد سلامتی، قوت، فراغ بال، جوانی است./فارس