ارسال ۲۵۵ محموله کمک مردمی از آذربایجان شرقی به خوی
ارسال ۲۵۵ محموله کمک مردمی از آذربایجان شرقی به خوی
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی از ارسال ۲۵۵ محموله از کمک‌های اقشار مختلف مردم، خیرین و دستگاه‌ها و نهادهای دولتی این استان به زلزله زدگان شهرستان خوی خبر داد.

به گزارش جارچی آذربایجان، علی شهودی افزود: به دنبال وقوع زلزله در شهرستان خوی و پیرو ابلاغ اجرای ” پویش مهر تابان ” مبنی بر جمع آوری کمکهای نقدی و غیر نقدی، اقشار مختلف مردم، خیرین، داوطلبان، ادارات و نهادها، معاونت داوطلبان استان و شعب تابعه اقدام به برپایی چادرهای جمع آوری کمکهای مردمی در ۵۳ نقطه استان کردند.

وی اظهار کرد: طی ۱۰ روز گذشته بعد از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری شهرستان خوی، تاکنون بالغ بر ۱۴۳ محموله ( ۱۰۵ دستگاه وانت بار و ۳۸ دستگاه کامیون ) از محل کمک‌های غیر نقدی جمع آوری شده توسط شعب تابعه و معاونت داوطلبان حاوی هیتر برقی، پتو، چادر، البسه، مواد بهداشتی، شوینده، کنسروجات، نان و مواد غذایی بارگیری و به ستادهای امدادرسانی هلال احمر آذربایجان شرقی در خوی ارسال شده است.

شهودی ادامه داد: علاوه بر محموله های فوق، ۱۱۲ محموله دیگر شامل کمک های مردمی دستگاه‌ها و نهادها و ادارات و کارخانه ها، توسط ۸۸ دستگاه وانت و ۲۴ دستگاه کامیون بار با هماهنگی داوطلبان هلال احمر استان و شعب تابعه، به ستادهای امدادرسانی در خوی انتقال یافته است.

وی با قدردانی از استانداری و مدیریت بحران آذربایجان شرقی جهت هدایت نظامند کمکهای مردمی به شهرستان خوی، افزود: با هماهنگی صورت گرفته توسط استانداری و مدیریت بحران، دستگاه‌ها و نهادها و موسسه ها و خیریه ها کمک های خود را به جمعیت هلال احمر تحویل می دهند و با هماهنگی داوطلبان هلال احمر به ستادهای امدادرسانی هلال احمر مستقر در منطقه زلزله زده خوی ارسال می شود.

شهودی یادآور شد: کمک های نقدی مردم به صورت متمرکز و با نیازسنجی از طرف سازمان داوطلبان هلال احمر در مناطق زلزله زده خوی مصرف خواهد شد و در همین راستا از مردم استان درخواست می کنیم کماکان کمک‌های نقدی خود را از مجاری مربوط به حساب جمعیت هلال احمر واریز کنند.

هموطنان همچنین می‌توانند با کد دستوری #۳*۱۱۲* مبالغ کمک خود را به حساب هلال احمر انتقال دهند.