آذربایجان شرقی با ۶ بخش در نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری حضور پیدا می‌کند
آذربایجان شرقی با ۶ بخش در نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری حضور پیدا می‌کند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی با شش بخش فعال در حوزه‌های مختلف، در نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری تهران حضور خواهد یافت.

به گزارش جارچی آذربایجان، محمد کلامی در جلسه هماهنگی نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری، افزود: تأکید استاندار آذربایجان شرقی بر حضور مؤثر در نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری با رویکرد زنجیره‌های ارزش و با محوریت پروژه‌های عمرانی و زیربنایی استان است.

وی ادامه داد: تمام ظرفیت‌های استان در بخش خصوصی و دولتی تلاش کنند تا به لحاظ محتوایی و ظاهری حضوری قوی در این نمایشگاه داشته و از این فرصت نه‌تنها برای جذب سرمایه‌گذار و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان استفاده شود، بلکه توانمندی‌ها، زیبایی‌ها و جاذبه‌های استان نیز معرفی شوند.

وی به بخش‌های فعال در این نمایشگاه اشاره و بیان کرد: ۶ غرفه با رویکرد رسته های تعیین شده در زنجیره های ارزش راهبردی استان تشکیل و در نمایشگاه حضور خواهند یافت.

کلامی با تاکید بر حضور پر قدرت و با آمادگی بالا در این رویداد، افزود: غرفه صنایع معدنی استان با اولویت صنابع مس، غرفه صنایع دستی با تاکید بر فرش، کفش و چرم، غرفه صنایع غذایی و دارویی با اولویت محصولات کشاورزی، دارویی و غذایی، غرفه شهرک‌های صنعتی استان با اولویت مبلمان، غرفه امور شهری و زیربنایی با اولویت معرفی کلانشهر تبریز و غرفه اتاق بازرگانی با معرفی صنعت، تجارت و معرفی قابلیت های سرمایه گذاری کل استان، غرفه‌های فعال آذرباجان شرقی در نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری خواهند بود.

فلاح، مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استان نیز با اشاره به تکلیف حضور همه استان‌ها در این نمایشگاه، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های بخش خصوصی برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد و حضور قوی در آن همکاری و همراهی کنند.

این نمایشگاه به مدت سه روز برگزار خواهد شد و هدف اصلی آن این است که طی سه سال سرمایه‌گذاری دراستان ارتقا یافته و تمرکز در این نمایشگاه روی زنجیره ارزش است.