۱۴۵ مسجد آذربایجان شرقی آماده استقبال از جوانان در اعتکاف
۱۴۵ مسجد آذربایجان شرقی آماده استقبال از جوانان در اعتکاف
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه رویکرد اصلی برگزاری مراسم اعتکاف امسال در این استان جوان گرایی است، گفت: ۱۴۵ مسجد در این استان آماده استقبال از جوانان در مراسم های اعتکاف شده است.

به گزارش جارچی آذربایجان، حجت الاسلام محمود حسینی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به فرا رسیدن ایام اعتکاف که از پنج هبمن ماه اغاز می شود، اظهار کرد: تلاش می شود در این این خضور قشر جوان و نوجوان در قالب دانشجویان و دانش آموزان متفاوت تر و بیشتر از سال های قبل باشد.

وی با بیان اینکه ایام اعتکاف بستر و فرصتی ارزشمند برای خودسازی، تزکیه نفس و بازسازی روحی و معنوی در شرایط و مشکلات اجتماعی و فردی کنونی جامعه محسوب می شود، افزود: بر همین اساس تقویت جنبه عبادی و معرفتی این مراسم بیش از هر موضوعی مورد تاکید است.

حسینی از پیش بینی حضور بیش از ۱۲ هزار نفر از مردم مومن آذربایجان شرقی در مراسم اعتکاف امسال خبر داد و افزود: بر این اساس تعداد ۱۴۵ باب مسجد در شهرستان های مختلف میزبان این تعداد از معتکفین در روزهای پنجم تا هفتم بهمن خواهد بود که سهم شهرستان تبریز از این تعداد ۴۰ مسجد محوری است.

وی اعتکاف دانش آموزی و دانشجویی را از مهمترین بخش های مراسم امسال عنوان و اضافه کرد: بر این اساس حدود تعداد ۳۵ باب مسجد در آذربایجان شرقی میزبان دانش آموزان و دانشجویان معتکف خواهند بود و تلاش بر این است تا با به کارگیری ظرفیت تشکل های مرتبط با این حوزه و همکاری آموزش و پرورش، مراسم اعتکاف دانش آموزی و دانشجویی هم به لحاظ کمی و تعداد شرکت کنندگان و هم از نظر محتوا و غنای برنامه ها تقویت شود.

حسینی با اشاره به اینکه مساجد محوری در سطح تبریز و سایر شهرستان ها برای برگزاری این مراسم آماده شده اند و به دنبال هماهنگی با اساتید و چهره های شاخص کشوری برای حضور در برنامه های اعتکاف در سطح استان هستیم، گفت: تلاش می کنیم با همکاری سازمان جهاد کشاورزی بخشی از ارزاق و اقلام مورد نیاز مساجد نیز با قیمت دولتی تامین و در اختیار معتکفین قرار دهیم که این اقلام شامل گوشت قرمز، مرغ و برنج خواهد بود.

وی از آغاز ثبت نام اعتکاف در آذربایجان شرقی از ۲۰ دی ماه خبر داد و گفت: نام نویسی معتکفین تا سوم بهمن ادامه خواهد داشت و علاقمندان می توانند به طور حضوری به ادارات تبلیغات اسلامی در شهرستان ها و یا مساجد محوری مراجعه و نسبت به ثبت نام اعتکاف اقدام کنند.